1 stycznia 2022r  o godzinie 13:00, na sztucznej murawie w Bielawie, odbył się mecz pomiędzy drużynami Bielawy i Dzierżoniowa.
Mimo początku roku, mecz był pełen walki i zaangażowania ze strony obu drużyn. Pierwsze minuty spotkania należały do drużyny z Dzierżoniowa,
która mając w swoim składzie wielu doświadczonych graczy chciała narzucić swój styl gry. Ataki dzierżoniowskiej drużyny były jednak nieskuteczne, co dawało szanse na wyprowadzenie kontrataków. Po jednym z nich, strzelecki Nowy Rok otworzył Wiceprezes SKP Bielawianka Bielawa, Prezes Sekcji Kobiet Mariusz Tylak. Ta bramka dodała trochę więcej odwagi drużynie z Bielawy, która śmielej zaczęła atakować, czego rezultatem była druga bramka.
Wynik do przerwy 2:0 dla Bielawy.

Druga połowa to mocny początek Dzierżoniowa, wysoki pressing i kilka dogodnych sytuacji, jednak w dalszym ciągu brak skuteczności i powtórka z pierwszej połowy. Szybka kontra Bielawy, wymiana kilku podań i bramka na 3:0. Ten wynik wpłynął odmiennie na oba zespoły. Zbyt duże rozluźnienie Bielawy, przy jeszcze mocniejszym zdyscyplinowaniu i ambicji Dzierżoniowa odmienił losy drugiej połowy i całego spotkania. Napór drużyny z Dzierżoniowa był jeszcze mocniejszy, czego efektem bramka Alberta Połubińskiego i wynik 3:1. Nieskuteczność Bielawy przy kontratakach, oraz pojedyncze błędy przy wyprowadzaniu piłki przyniosły swoje fatalne rezultaty, co w efekcie chwilę po stracie pierwszej bramki, pozwoliło drużynie Dzierżoniowa strzelić bramkę na 3:2. Większa mobilizacja Bielawy i próba przejęcia kontroli nad spotkaniem, przyniosły kilka groźnych sytuacji, jednak podobnie jak w przypadku gości z Dzierżoniowa, nieskuteczność dała o sobie znać, efektem czego w ostatniej minucie spotkania drużyna Dzierżoniowa, zakończyła swoją akcję mocnym strzałem i bramką na 3:3.

Po zaciętym, pełnym walki meczu, bez większych kontuzji, noworoczne spotkanie Bielawa – Dzierżoniów zakończyło się wynikiem 3:3 (2:0).